Wymień kryptowaluty

Kryptowaluty – wady i zalety

Osoby, które chciałyby zacząć przygodę z kryptowalutami, często na początek wybierają bitcoiny. Czy warto w nie inwestować? To zależy. Istnieje kilka czynników, które to determinują.

Główną zaletą kryptowalut jest to, że są one dostępne dla każdego. Jednym słowem – każda osoba na świecie, bez względu na aktualne miejsce pobytu, kolor skóry czy wyznanie, może wejść w posiadanie wirtualnej monety. Ponadto w przeciwieństwie do tradycyjnych środków płatniczych liczba jednostek kryptowalut jest ograniczona i nie można ich „dorobić”, dlatego są one całkowicie odporne na inflację.

Kolejnym plusem korzystania z kryptowalut jest łatwość i szybkość operowania nimi. Transfer bitcoina od kupującego do sprzedawcy i odwrotnie trwa bardzo krótko, co dla wielu osób ma niebagatelne znaczenie. Ponadto z wirtualnych pieniędzy możemy skorzystać, gdzie i kiedy tylko chcemy.

Największą z wad kryptowalut jest oczywiście ryzyko związane z niską stabilnością, tak jak to miało miejsce w przypadku waluty bitcoin. Opinie ekspertów wskazują jednak, że taka sytuacja jak w 2020 roku (czyli drastyczny spadek o kilka tysięcy procent do trzech tysięcy dolarów amerykańskich) nie będzie mieć już miejsca i wartość bitcoina będzie raczej rosła, niż spadała.

Dla osób, które są zainteresowane nie tyle handlem, co „wydobyciem” kryptowalut, jest jeszcze jeden minus, który sprawia, że wiele z nich zadaje sobie pytanie, czy opłaca się kopać kryptowaluty.

Chodzi konkretnie o ceny konstrukcji koparek i zużywanego przez nie prądu. Komponenty komputerowe, z których użyciem kopie się kryptowaluty (czyli m.in. wysokowydajne karty graficzne) są wykupywane przez tzw. scalperów, którzy czyszczą rynek i próbują następnie odsprzedać je za kwotę nawet 300–400% wyższą.

Jest to spory problem, ponieważ ze względu na dynamikę wartości i specyfikę kryptowalut ,jeśli chce się zacząć je kopać, to trzeba robić to jak najszybciej. Inaczej wirtualne monety mogą stracić na wartości lub po prostu się skończyć, a nasza koparka okaże się wtedy bezużyteczna.

Jak najłatwiej wejść w kryptowaluty?

To proste – wystarczy założyć u nas portfel i zamienić złotówki lub euro na ethereum, bitcoina lub ripple. Gwarantujemy wysoki poziom bezpieczeństwa, dobre kursy i błyskawiczne transakcje. Zaufaj profesjonalistom, którzy działają w tej branży już od wielu lat.

Opinie klientów:

avatar

Z usług kantoru Impily korzystam od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolony. Transakcje przebiegają szybko i sprawnie. Dodatkowo można liczyć na fachową pomoc i profesjonalne doradztwo. Obsługa chętnie odpowiada na pytania i udziela wyczerpujących odpowiedzi. Regulamin jest zrozumiały i przejrzysty. Uważam, że Impily nie ma sobie równych. Korzystałem wcześniej z usług wielu innych kantorów i nigdzie nie byłem tak profesjonalnie obsłużony. Mam nadzieję, że Impily utrzyma wysoki poziom. Szczerze polecam ten kantor.

Tomasz

avatar

Zanim zdecydowałem się na zakup kryptowalut, sprawdziłem opinie o wielu kantorach. Większość z nich miała sporo negatywnych recenzji, co bardzo mnie martwiło. Na szczęście trafiłem na Impily. Opinie o tym kantorze były wyjątkowo pozytywne, dlatego zdecydowałem się skorzystać z jego usług. To była świetna decyzja! W Impily pracują najlepsi specjaliści, którzy potrafią wszystko zrozumiale wytłumaczyć. Dostałem od nich sporo praktycznych rad i uwag, dzięki którym uniknąłem wielu błędów związanych z operowaniem kryptowalutami. Serdecznie polecam ten kantor!

Jacek

avatar

Od dłuższego czasu interesowałem się kryptowalutami. Niedawno zdecydowałem się zakupić Bitcoina, jednak wybór dobrego kantoru okazał się nie lada wyzwaniem. Większość firm zajmujących się wymianą cyfrowych walut posiada dużo negatywnych opinii, a ja nie chciałem ryzykować. Dzięki znajomemu dowiedziałem się o Impily.pl. Stwierdziłem, że warto zaufać poleceniu znajomego oraz opiniom w Internecie i jak się okazało - był to bardzo dobry wybór. Wszystkie wymiany przebiegły pomyślnie. Ponadto mogłem liczyć na profesjonalną pomoc. Duży plus ode mnie za szybki i bezproblemowy kontakt z obsługą.

Adam

avatar

Impily to uczciwa i rzetelna firma, świadcząca usługi na najwyższym poziomie. Od kilku miesięcy korzystam z jej usług i jestem zachwycony. Pracownicy tego kantoru są bardzo chętni do pomocy i udzielania porad. Przemiły Pan dokładnie przedstawił mi ofertę i wytłumaczył, jak rozpocząć przygodę z kryptowalutami, aby nie być stratnym. Impily ewidentnie stawia dobro klientów na pierwszym miejscu. Chętnie będę dalej korzystał z usług tego kantoru. 

Karol

avatar

Według mnie Impily to najlepszy kantor kryptowalut w Polsce. Korzystałem z usług wielu firm, ale nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim profesjonalizmem! Wszystkie wymiany przebiegają bardzo sprawnie. Oferta kantoru jest naprawdę atrakcyjna. Pracownicy Impily są bardzo mili i pomocni. Firma bardzo szybko odpowiada na maile i telefony. Dodatkowo duży plus za indywidualne podejście do klienta. Gorąco polecam Impily.pl. Opinie innych użytkowników potwierdzają, że trudno znaleźć lepszy kantor.

Jakub